Žáci 5.B a projekt Srdce s láskou darované

Publikováno dne 11. 12. 2017, pondělí

Naše třída se rozhodla vyrobit Srdce s láskou darované pro mladší sestřičku našeho spolužáka Honzíka, Barunku Drápalíkovou.

Srdce se skládalo z jednotlivých krabiček. Krabičky jsme vyzdobili barvami duhy a do každé z nich jsme dali něco jiného např. fazole, kaštany, korálky, knoflíky, mince, aby každá krabička měla při zatřepání jiný, zajímavý zvuk. Barunka totiž miluje rachtátka.

Barunku jsme pozvali do školy a tam jsme jí postupně krabičky předávali. Barunka si s každou krabičkou chvíli hrála, zvuky i barvy ji moc zaujaly. Její bratr Honzík poté z krabiček postupně skládal srdce pro ni.

A teď vám Barunku představí její starší bratr Honzík:

Mám dva sourozence, Barunku a Vojtíška. Jsou to dvojčata, je jim 8 let a jsou o dva roky mladší než já. Vojtíšek se narodil zdravý. Barunka se sice narodila jako první, ale již po narození to neměla jednoduché, nedýchala a netlouklo jí srdíčko. Doktoři jí dokázali přivést k životu, ale ukázalo se, že tím není všechno vyhrané. Barunka se narodila s genetickým syndromem, kvůli kterému má spoustu potíží. Nedokázala sama jíst, maminka s tatínkem se museli naučit sestřičku krmit, aby ji doktoři pustili domů z nemocnice.

Barunka doteď neumí chodit ani mluvit. Má za sebou už pět operací, rovnali jí obě nožičky a operovali oči. Na jaře jí čeká znovu operace levé nohy. Maminka s Barunkou musí každý den cvičit a jezdit dvakrát za rok na měsíc do lázní. Díky cvičení dělá pokroky a dnes už umí lézt po čtyřech, sedět, jezdit na invalidním vozíku a na tříkolce, a také plavat v bazénu s kruhem. Barunka má moc ráda zvířata a každý týden jezdí na koni, který se jmenuje Luky. Koně jsme Barunce koupit domů nemohli, a tak jsme jí pořídili pejska Vinyho, se kterým jsou velcí kamarádi.

Barunku máme všichni moc rádi, i když je nemocná a musíme jí se vším pomáhat. Je to veselá holčička a ráda si hraje. Minulý rok začala chodit do školy, kde se jí mezi kamarády líbí. Celá rodina jezdíme často na výlety, kde má táta Barunku na zádech v nosítku nebo se veze v kočárku. Máme i vozík za kolo, aby mohla jezdit také na cyklovýlety. Letos s námi poprvé sjížděla řeku Jizeru v raftu a celou cestu se smála.

I když Barunka není jako ostatní děti, je to moje sestra a já jí mám rád stejně jako bráchu Vojtu. Oba Barunce pomáháme.

Honzík Drápalík a 5.B

Galerie ke článku

Copyright © 2006 – 2018 Arbesovka.cz Vytvořil Oldřich Rypl a Jan Šikl
TOPlist